Wypełniacze

Czas trwania

ok.30 minut

Cena zabiegu

700-1000 zł/ml

Obszar zabiegowy

twarz,ciało

Zapraszamy do kontaktu

Zadzwoń:

56 66 00 907 / 784 105 560
Umów konsultację

Wypełniacze tkankowe to różnego rodzaju preparaty naturalne oraz syntetyczne wykorzystywane do korekcji zmarszczek i bruzd oraz do modelowania tkanek miękkich twarzy. Jest to najpopularniejsza,niechirurgiczna metoda odmładzania i poprawy wyglądu skóry.

Wzorzec idealnego piękna pomimo różnić kulturowych opiera się na zachowaniu symetrii i proporcji. W przypadku twarzy figurą geometryczną symbolizującą piękno jest trójkąt podstawą zwrócony ku górze. Istotne są wyraźnie zarysowane kości policzkowe i węższa żuchwa.Z biegiem lat tkanka tłuszczowa na naszej twarzy zanika samoistnie. Jest to zupełnie naturalny proces,którego rezultatem jest utrata objętości i zmiana owalu twarzy. Proporcje zachowane w młodości odwracają się, policzki są mniej wydatne, ponieważ zanika tkanka tłuszczowa, a żuchwa wydaje się szersza z powodu opadającej skóry.

Wszystkie widoczne na twarzy zmiany związane z procesem starzenia się można cofnąć właśnie przy użyciu wypełniaczy tkankowych. Najczęściej zabieg wykonuje się w okolicy nosowo-wargowej, zmarszczek wokół oczu w celu korekcji tzw.,,doliny łez”,w okolicy skroni i policzków.

Przy użyciu wypełniaczy powiększa się także objętość ust oraz modeluje owal twarzy. Powiększanie ust to bardzo popularny zabieg,który nie tylko nadaje ustom objętości. Pozwala także na modelowanie ich kształtu oraz intensywnie je nawilża dzięki czemu znika problem spierzchniętych ust. Zabieg powiększania ust umożliwia także korygowanie naturalnych nierówności lub powstałych np. w wyniku długoletniego palenia papierosów.

 Głównym efektem zabiegu wykonanego z użyciem wypełniaczy jest uzupełnienie tkanki w miejscu podania preparatu. Dodatkowo wypełniacze mają właściwości stymulujące i pobudzają produkcję naturalnego kolagenu.

Czym są wypełniacze?
W dzisiejszych czasach na rynku dostępnych jest bardzo wiele wypełniaczy, które można podzielić na dwie grupy:
PERMANENTNE – czyli takie, które na trwałe wbudowują się w tkanki. Zaliczamy do nich np.: Aquamid, Artecol, Goratex. Wraz z rozwojem medycyny estetycznej, odstępuje się od ich stosowania, ponieważ obarczone są stosunkowo wysokim ryzykiem powikłań oraz opóźnioną reakcją alergiczną.
WYPEŁNIACZE WCHŁANIALNE – są to preparaty, które po podaniu utrzymują się w organizmie człowieka od 6 do 24 miesięcy. Zaliczamy do nich: kwas hialuronowy, kolagen, własną tkankę tłuszczową.
Na jakich preparatach do wypełnień pracuje się w CMEIK?
W Centrum Medycyny Estetycznej i Kosmetologii do zabiegów wykorzystujemy preparaty na bazie kwasu hialuronowego, który zaliczany jest do najbezpieczniejszych i najbardziej przebadanych spośród wszystkich dostępnych wypełniaczy na rynku.
Czym jest kwas hialuronowy?
Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w organizmie człowieka – najwięcej tego kwasu znajduje się w skórze, bo aż 50% całej zawartości. Pozostała część obecna jest głównie w gałkach ocznych, płynie łzowym, stawach i macierzy zewnątrzkomórkowej. Do dwudziestego piątego roku życia w naszej skórze jest pod dostatkiem kwasu hialuronowego, dlatego nasza skóra w tym wieku jest gładka, sprężysta i pozbawiona zmarszczek. Gdy kwasu hialuronowego ubywa, skóra staje się przesuszona, zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, policzki oraz usta tracą swoją objętość. Do czterdziestego roku życia traci się aż połowę zapasów kwasu hialuronowego.
Zabiegi z wypełniaczem stosowane są w celu wypełnienia, zmarszczek, modelowania twarzy, wolumetrii policzków, powiększenia ust, poprawy owalu twarzy. Stosowanie wypełniacza, czyli inaczej mówiąc ostrzykiwanie czy nakłuwanie twarzy wypełniaczem przynosi bardzo szybką poprawę wyglądu. Skóra staje się odżywiona, głęboko nawilżona, uzyskuje utraconą sprężystość i gładkość. W zasadzie natychmiast po zabiegu z użyciem wypełniacza, większość bruzd i zmarszczek znika, a efekty utrzymują się długie miesiące.
Natychmiast po iniekcji skóra staje się wypełniona, wypoczęta, sprężysta, nawilżona i wygładzona. Działanie kwasu sprawia, że w głębi skóry rozpoczynają się procesy regeneracyjne, które będą skutkowały zdrowym, młodym wyglądem twarzy.

Podstawowe informacje

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Przez 10 dni poprzedzających zabieg nie należy stosować leków,które zaburzają krzepnięcie krwi (np. aspiryna, polopiryna, acard, polocard).

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem przeprowadzona jest konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej,który szczegółowo omówi przebieg zabiegu,dobierze odpowiedni preparat oraz przeprowadzi wywiad z pacjentem.

Zalecenia pozabiegowe

Pacjent może od razu wrócić do codziennych czynności. Mogą pojawić się obrzęki,zasinienie lub zaczerwienienie skóry. 

Przez pierwsze 3 doby należy unikać dotykania i masowania obszarów pozabiegowych, spożywania alkoholu,opalania się ,nadmiernego wysiłku fizycznego,wizyt w saunie i na basenie oraz gorących kąpieli.

Efekty

 • Niechirurgiczny lifting twarzy

 • Wymodelowanie owalu twarzy

 • Wymodelowanie kości policzkowych

 • Wymodelowanie kości żuchwy

 • Wygładzenie zmarszczek

 • Wymodelowanie,powiększenie ust

 • Wypełnienie doliny łez

 • Wypełnienie ubytków tłuszczu

 • Wypełnienie skroni

 • Wygładzenie bruzdy nosowo-wargowej

 • Korekcja nosa

 • Odmłodzenie i ujędrnienie skóry

Przeciwwskazania

 • Ciąża i okres karmienia piersią,

 • Choroby o podłożu autoimmunologicznym

 • Skłonność do powstawania blizn przerostowych

 • Stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik),

 • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy

Cennik

Wypełniacze700 zł/ml 1000 zł/ml

Umów wizyte

Tel: 56 660 09 07

Gsm: 784 105 560

E-mail: biuro@cmeik.pl

Adres

CMEIK
Centrum Medycyny
Estetycznej i Kosmetologii
ul. Kołłątaja 10A,
87-100 Toruń

Kontakt

Informacje

Nasza oferta
Polityka prywatności
RODO
Znajdź nas na mapie

Na skróty

Wypełniacze
Nici liftingujące
Endermologia
Skleroterapia
Liposukcja