Trychologia / Wypadanie włosów

Czas trwania

30-60 min

Cena zabiegu

250-600 zł

Obszar zabiegowy

skóra głowy

Zapraszamy do kontaktu

Zadzwoń:

56 66 00 907 / 784 105 560
Umów konsultację

Trychologia, nauka o włosach (trikhos z grec. włos), jest dziedziną nauk medycznych zajmującą się diagnozowaniem, leczeniem chorób skóry głowy i włosów oraz pielęgnacją, która ma na celu poprawę jakości skóry głowy, a tym samym również włosów. Trychologię można podzielić na trychologię medyczną i trychologię estetyczną. Medyczna skupia się przede wszystkim na kompleksowym rozpoznaniu i leczeniu. 
W naszym centrum utożsamiamy się z trichologią jako nauką opartą na trzech filarach, łączącą leczenie farmakologiczne (indywidualnie dobrane przez lekarza) z metodami dermatologii estetycznej: mezoterapią, osoczem bogatopłytkowym, komórkami macierzystymi oraz odpowiednimi zabiegami pielęgnacyjnymi.
Leczenie wypadania włosów poprzedzone musi być diagnostyką, w której szczególnie ważne jest dokładne zebranie wywiadu co do początków choroby, chorób towarzyszących oraz oznak łysienia wśród rodziny. Diagnostyka w naszym Centrum standardowo poszerzona jest o badanie trichoskopowe skóry głowy.

Trichoskopia: co to jest?

Trichoskopia to nieinwazyjne badanie skóry owłosionej głowy oraz włosów. Badanie przeprowadzane jest za pomocą videodermoskopu. Lekarz przykłada do skóry pacjenta głowicę wyposażoną w kamerę, dzięki czemu obserwuje obraz 70-krotnie powiększony na ekranie monitora. 
W trakcie badania trichoskopowego oceniana jest skóra głowy w poszczególnych okolicach (przede wszystkim ilość i stan mieszków włosowych, ogniska chorobowe) oraz łodygi włosów. Dodatkowe oprogramowanie pozwala na oszacowanie  ilości włosów w poszczególnych fazach (wzrostu, spoczynku, obumierania włosa). Badanie pozwala nierzadko uniknąć diagnostyki inwazyjnej .
Zdjęcia zrobione podczas pierwszego badania są archiwizowane, dzięki czemu jesteśmy w stanie porównać i ocenić po serii wykonanych zabiegów, skuteczność terapii. 

Polecane zabiegi:

  • osocze bogatopłytkowe

  • Dr Cyj

  • Mezoterapia igłowa Haircare

  • lampa led

  • produkty trychologiczne do domowej pielęgnacji

Umów wizyte

Tel: 56 660 09 07

Gsm: 784 105 560

E-mail: biuro@cmeik.pl

Adres

CMEIK
Centrum Medycyny
Estetycznej i Kosmetologii
ul. Kołłątaja 10A,
87-100 Toruń

Kontakt

Informacje

Nasza oferta
Polityka prywatności
RODO
Znajdź nas na mapie

Na skróty

Wypełniacze
Nici liftingujące
Endermologia
Skleroterapia
Liposukcja