Skleroterapia

Czas trwania

ok.30-60 minut

Cena zabiegu

600 zł

Obszar zabiegowy

kończyny dolne

Zapraszamy do kontaktu

Zadzwoń:

56 66 00 907 / 784 105 560
Umów konsultację

Problem z tzw. pajączkami dotyczy dużej grupy pacjentów i stanowi często problem kosmetyczny. Zabieg skleroterapii umożliwa zamknięcie drobnych naczyń na kończynach dolnych.
Skleroterapia potocznie nazywana ,,ostrzykiwaniem żył” jest zabiegiem polegającym na podaniu do światła naczyń substancji, która powoduje ich zamknięcie. Specjalna pianka wstrzykiwana jest przy pomocy cienkiej igły, pozostawiając obszar zabiegowy bez nacięć i blizn. Proces zamykania naczynia nie następuje od razu,a trwa około 3-4 tygodni,następnie przez kilka tygodni naczynie się wchłania.
Zastosowanie skleroterapii piankowej pozwala osiągnąć świetne efekty estetyczne przy likwidacji pajączków i żył siatkowatych. Skleroterapia może być wykonywana u pacjentów bez niewydolności żylnej, która powinna być leczona chirurgicznie, dlatego zabieg musi być poprzedzony badaniem USG układu żylnego.

Podstawowe informacje

Przygotowanie do zabiegu

Przed zabiegiem skleroterapii należy wykonać badanie USG Doppler żył u chirurga naczyniowego w Prywatnym Centrum Chirurgii. Jeśli nie wystąpią przeciwwskazania lekarz zakfalifikuje pacjenta na zabieg skleroterapii.

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem pacjent zostanie poinformowany o procedurze zabiegowej oraz zostanie przeprowadzony wywiad.

Zalecenia pozabiegowe

Po wykonanym zabiegu skleroterapii pacjent powinien chodzić przez 15-20 minut na terenie placówki medycznej. Tego dnia zalecane są również dłuższe spacery. Bezpośrednio po skleroterapii zaleca się stosowanie pończoch uciskowych z drugą klasą ucisku. Pończocha zakładana jest od razu po zabiegu i nie powinna być ściągana przez dwie doby (nawet podczas snu). W kolejnych dobach pończochę należy nosić w ciągu dnia przez okres od 2 do 4 tygodni. Przeciwwskazane jest siedzenie oraz leżenie po zabiegu przez kilka godzin. Przez kilka dni po zamknięciu naczyń żylnych należy zrezygnować z długich podróży samochodem lub samolotem oraz intensywnego wysiłku fizycznego. Przez okres około dwóch tygodni należy zrezygnować z basenu,sauny i masaży. Nie zaleca się opalania i korzystania z solarium. Widoczne zaczerwienienia i krwiaki należy zaakceptować. Można jedynie stosować preparaty przyśpieszające ich wchłanianie. Wizyta kontrolna zalecana jest w ciągu 7-14 dni od wykonania zabiegu.

* Możliwe jest wykonanie zabiegu bez założenia pończochy lub opatrunku uciskowego,szczególnie w okresie letnim,jednak terapia z uciskiem zwiększa efektywność zabiegu.

Efekty

  • Widoczne na skórze naczynia ulegają rozpuszczeniu i wchłonięciu

  • Uzyskanie gładkiej skóry w miejscu ostrzyknięcia

  • Estetyka kończyn dolnych

Przeciwwskazania

  • Ciąża i okres karmienia piersią

  • Powierzchowne lub głębokie zakrzepice naczyń żylnych

  • Alergia na składniki preparatu

  • Ciężka choroba układowa

  • Przewlekłe obrzęki nóg

  • Miejscowe lub ogólne infekcje

  • Unieruchomienie

Cennik

Skleroterapia600 zł

Umów wizyte

Tel: 56 660 09 07

Gsm: 784 105 560

E-mail: biuro@cmeik.pl

Adres

CMEIK
Centrum Medycyny
Estetycznej i Kosmetologii
ul. Kołłątaja 10A,
87-100 Toruń

Kontakt

Informacje

Nasza oferta
Polityka prywatności
RODO
Znajdź nas na mapie

Na skróty

Wypełniacze
Nici liftingujące
Endermologia
Skleroterapia
Liposukcja