Peelingi chemiczne

Czas trwania

ok.30-60 minut

Cena zabiegu

150-350 zł

Obszar zabiegowy

twarz, szyja, dekolt, obszary objęte trądzikiem

Zapraszamy do kontaktu

Zadzwoń:

56 66 00 907 / 784 105 560
Umów konsultację

Peelingi chemiczne mają już ponad 100 letnią tradycję. Polegają na celowym,kontrolowanym złuszczeniu chemicznym naskórka i przyspieszeniu odnowy komórkowej. Peelingi chemiczne zalecane są przy pierwszych oznakach starzenia,przebarwieniach,a także przy problemach skórnych takich jak trądzik czy łojotok.

Zabiegi mają na celu usunięcie zewnętrznych warstw naskórka na różnych poziomach w zależności od rodzaju preparatu i intensywności zabiegu. Na skutek działania danej substancji o określonym stężeniu dochodzi do pobudzenia procesów regeneracyjnych w naskórku i skórze właściwej oraz wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Skóra ulega przebudowie,staje się gładsza, grubsza i bardziej napięta, co daje efekt odmładzający. Dodatkowo peelingi powodują regenerację naskórka,rozjaśnienie przebarwień i usuwanie ognisk nadmiernego rogowacenia oraz regulują wydzielanie sebum.

Na rynku poza tradycyjnymi i sprawdzonymi metodami pojawiły się także nowe technologie,które mają za zadanie działać intensywnie, mniej podrażniając skórę. Najnowsze nanotechnologie opierają się na zamknięciu substancji aktywnych np. w liposomach. Dzięki temu działają głębiej i uwalniają się wolniej. Skóra nie złuszcza się tak gwałtownie i nie jest tak mocno podrażniona.

Dobór peelingu zależy od efektów jakie chcemy uzyskać oraz od fototypu i jakości skóry pacjenta. Znaczącą rolę odgrywa także pora roku. Istnieje grupa peelingów całorocznych,a także grupa peelingów,które powinnyśmy wykonywać tylko jesienią i zimą,bowiem skóra ulegająca silnemu złuszczaniu nie powinna być wystawiana na promieniowanie słoneczne,by zapobiec powstaniu przebarwień. Najlepsze efekty w terapii peelingami chemicznymi przynosi cała seria zabiegów.

Podstawowe informacje

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania.

Skóra poddawana zabiegowi nie może być opalona.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem przeprowadzona jest konsultacja z kosmetologiem,który szczegółowo omówi przebieg zabiegu,dobierze odpowiedni preparat oraz przeprowadzi wywiad z pacjentem.

Zalecenia pozabiegowe

Pacjent może od razu wrócić do codziennych czynności. Stan skóry pacjenta po zabiegu zależy od zastosowanego peelingu. Może pojawić się obrzęk,zaczerwienienie,uczucie szczypania i ściągania skóry. Po peelingach złuszczających w 2 dobie następuje złuszczanie naskórka,które może potrwać do 7 dni. Przez ten czas należy obficie nakładać kremy mocno nawilżające i natłuszczające. Nie odrywać łuszczącego się naskórka.

Obowiązkowo należy chronić skórę twarzy przed promieniowaniem UV stosując codziennie krem z filtrem SPF 50.

Należy unikać słońca ,nadmiernego wysiłku fizycznego,wizyt w saunie i na basenie oraz gorących kąpieli.

Efekty

 • Odbudowa skóry

 • Regeneracja starzejącej się skóry

 • Zwiększenie elastyczności,jędrności i napięcia

 • Spłycenie drobnych zmarszczek

 • Rozjaśnienie skóry

 • Likwidacja przebarwień

 • Poprawienie stanu skóry trądzikowej i łojotokowej

Przeciwwskazania

 • Alergia

 • Ciąża i okres karmienia piersią

 • Stany zapalne skóry

 • Aktywna opryszczka

 • Stosowanie terapii pochodnymi retinolu

 • Opalenizna

 • Skłonność do powstawania bliznowców

Cennik

Peelingi chemiczne150 zł350 zł

Umów wizyte

Tel: 56 660 09 07

Gsm: 784 105 560

E-mail: biuro@cmeik.pl

Adres

CMEIK
Centrum Medycyny
Estetycznej i Kosmetologii
ul. Kołłątaja 10A,
87-100 Toruń

Kontakt

Informacje

Nasza oferta
Polityka prywatności
RODO
Znajdź nas na mapie

Na skróty

Wypełniacze
Nici liftingujące
Endermologia
Skleroterapia
Liposukcja