Laserowe zamykanie naczyń

Czas trwania

ok.15-30 minut

Cena zabiegu

ok.200-1000zł

Cena zabiegu zależy od wielkości obszaru zabiegowego i ilości zamykanych naczyń.

Obszar zabiegowy

twarz, szyja, dekolt,kończyny dolne

Zapraszamy do kontaktu

Zadzwoń:

56 66 00 907 / 784 105 560
Umów konsultację

Zamykanie naczynek to zabieg najczęściej przeprowadzany na twarzy, jednak skutecznie może być wykonywany również na innych podatnych na rozszerzanie naczyń krwionośnych partiach ciała – na przykład na udach i łydkach. Sam zabieg polega na równomiernym kierowaniu wiązki światła wytwarzanego przez laser na rozszerzone naczynka krwionośne, które tworzą tzw. pajączki. Pod wpływem promieniowania naczynka zamykają się, co z kolei doprowadza do znaczącego zmniejszenia ich widoczności.

Dzięki wykorzystaniu najnowszej wiedzy naukowej z zakresu leczenia i medycyny estetycznej, w Centrum Medycyny Estetycznej i Kosmetologii możemy zaoferować Pacjentom bezpieczne i przede wszystkim – bezoperacyjne metody usuwania niektórych żylaków i naczynek.

Dla kogo laserowe zamykanie naczynek jest dobrym rozwiązaniem?

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg pomagający w pozbyciu się teleangiektazji, czyli tzw. pajączków naczyniowych. To jedna z najczęstszych form zaburzeń krążenia żylnego, która występuje przede wszystkim u kobiet. Warto pamiętać, że charakterystyczne, czerwone lub sine żyłki widoczne na skórze nie znikają same, konieczne jest podjęcie leczenia.Laserowe zamykanie naczynek na kończynach dolnych jest często ostatnim etapem leczenia po wykonanej serii sklerorapii.

Jak przebiega zabieg laserowego zamykania naczynek?

Zamykanie naczynek odbywa się przy pomocy wyspecjalizowanego lasera, charakteryzującego się dosyć dużą mocą. W trakcie zabiegu, znajdująca się w rozszerzonych naczynkach krew zostaje podgrzana do wysokiej temperatury, co skutkuje natychmiastowym obkurczeniem się ścianek oraz zamknięciem naczynka. Wcześniejsza widoczność naczynek krwionośnych na skórze zostaje więc znacząco zredukowana.

Sam zabieg polega na przykładaniu przez lekarza głowicy lasera do skóry pacjenta w miejscach, w których widoczne są rozszerzone naczynka. W tym czasie uwalniane są wiązki promieniowania laserowego. Należy zwrócić uwagą na to, że zabieg daje bardzo dobre efekty, a podczas jego przeprowadzania dążymy do tego, aby zamknięte naczynka nie rozszerzyły się ponownie. W zależności od wyjściowego stanu skóry i od tego, jak skóra będzie reagowały na terapię, może się okazać, że konieczne będzie przeprowadzenie nie jednej, lecz dwóch lub trzech sesji zabiegu.

Do zamykania naczyń wykorzystujemy:

– laser Alma Harmony XL Pro

– laser VariLite

-VPL

Laser VariLite

Laser VariLite to jeden z najskuteczniejszych laserów diodowych, który służy do zmniejszenia rumienia oraz do kontrolowanego zamykania rozszerzonych naczynek o niebieskim i czerwonym zabarwieniu w obrębie twarzy, szyi, dekoltu oraz nóg. Urządzenie umożliwia wykorzystanie podwójnej długości fali – zarówno do drobnych, powierzchownych, rozszerzonych „naczynek” twarzy, po większe szpecące teleangiektazje umiejscowione często w okolicy nosa lub tzw. „pajączki” obecne na nogach. W naszym centrum laser dostosowujemy parametrami do możliwość oraz indywidualnych potrzeb Pacjentów, w celu maksymalnej skuteczności z jednoczesnym bezpieczeństwem.

Podstawowe informacje

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania.Skóra nie może być opalona.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem przeprowadzona jest konsultacja z wykwalifikowanym personelem medycznym, który szczegółowo omówi przebieg zabiegu oraz dostosuje odpowiednie parametry laserowe.

Zalecenia pozabiegowe

Pacjent może od razu wrócić do codziennych czynności. 

Należy stosować zalecone kremy nawilżające oraz ochronne SPF 50.

Po zabiegu może pojawić się delikatny obrzęk i zaczerwienienie skóry.

Należy unikać opalania się, nadmiernego wysiłku fizycznego, wizyt w saunie i na basenie oraz gorących kąpieli.

Pierwsze efekty widoczne są od razu po zabiegu. Liczba potrzebnych zabiegów zależy od wielkości i ilości naczyń.

Zalecenia

  • Zmiany naczyniowe (poszerzona naczynia, pajączki)

  • znamiona naczyniowe

  • naczyniaki płaskie i jamiste

  • Plamy soczewicowate

Przeciwwskazania

  • Ciąża i okres karmienia piersią

  • Stany zapalne skóry

  • świeża opalenizna

  • Epilepsja

  • Stosowanie ziół światłouczulających ( np.dziurawiec,skrzyp polny)

  • choroby skóry (dermatozy,bielactwo)

Cennik

Laserowe zamykanie naczyń 200 zł1000 zł

Umów wizyte

Tel: 56 660 09 07

Gsm: 784 105 560

E-mail: biuro@cmeik.pl

Adres

CMEIK
Centrum Medycyny
Estetycznej i Kosmetologii
ul. Kołłątaja 10A,
87-100 Toruń

Kontakt

Informacje

Nasza oferta
Polityka prywatności
RODO
Znajdź nas na mapie

Na skróty

Wypełniacze
Nici liftingujące
Endermologia
Skleroterapia
Liposukcja