Komórki macierzyste

Czas trwania

60-180 min

Cena zabiegu

600-5000 zł

Obszar zabiegowy

obszar całego ciała

Zapraszamy do kontaktu

Zadzwoń:

56 66 00 907 / 784 105 560
Umów konsultację

Komórki macierzyste

Komórki macierzyste (ang. stem cells) to komórki bardzo przypominające komórki zarodkowe z potencjalną możliwością różnicowania się w dowolną tkankę organizmu. W zależności od sytuacji pod pewnymi warunkami mogą przekształcić się np. w komórkę nerwową lub chrzęstną – tak dzieje się po urazie lub uszkodzeniu pozapalnym. Komórki macierzyste zlokalizowane są zasadniczo we wszystkich tkankach i mogą podlegać tzw. podziałom asymetrycznym co oznacza, że dzieląc się na dwie komórki potomne – jedna z nich ma cechy komórki macierzystej a druga różnicuje się w komórkę typową dla danej tkanki. Zapewnia to samoodtwarzanie się przy jednoczesnym tworzeniu zróżnicowanych komórek w określonej tkance. Dzięki temu procesowi stale odnawiamy złuszczający się naskórek lub nabłonek w jelitach. Na poziomie narządów widzimy to w przeroście jednej nerki, gdy usuniemy drugą z powodów chorobowych czy częściowym odroście wątroby po zabiegu resekcyjnym tego narządu.

Pozyskiwanie

Komórki macierzyste można pozyskiwać różnymi metodami jak i z różnych obszarów naszego ciała. Nie wszystkie tkanki mają jednakowy potencjał regeneracyjny. Takanka nerwowa ma bardzo słaby potencjał, większy zaś ma szpik kostny, który służy nie tylko odnowie krwi, ale są też ich bazą zapasową dla całego organizmu – mobilizowane są i wędrują do uszkodzonych narządów na swego rodzaju chemiczny SOS chorującej tkanki. Te same mechanizmy regeneracji spowalniają też starzenie. Dość popularną metodą pobudzenia komórek macierzystych do odnowy tkanki jest podanie tzw. osocza bogatopłytkowego (PRP – Platelet Rich Plasma). Płytki krwi zawierają dużą ilość czynników wzrostu które pobudzają komórki macierzyste do aktywności. Stopień wyżej stoją przeszczepy tłuszczowe – tzw. lipotransfery. Nasza tkanka tłuszczowa zawiera 2500 (!) razy więcej komórek macierzystych niż szpik.

Wykorzystanie

Komórki macierzyste wykorzystuje się jako innowacyjną metodę leczenia wielu schorzeń oraz zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Pobrany w znieczuleniu miejscowym tłuszcz od pacjenta za pomocą strzykawki podczas zabiegu mikroliposukcji poddawany jest specjalnemu procesowi obróbki i po zmieszaniu z PRP podawany do chorego miejsca lub w celu poprawy wyglądu skóry twarzy lub wzrostu nowych włosów na skórze głowy. W Centrum Medycyny Estetycznej i Kosmetologii oraz w Prywatnym Centrum Chirurgii, wykonujemy wszystkie zabiegi związane z pozyskaniem komórek macierzystych wszystkimi dostępnymi metodami. W naszej klinice wykorzystujemy je do leczenia w zakresie ortopedii, leczenia skóry oraz medycynie estetycznej. Zabiegi wykonujemy w znieczuleniu miejscowym. Pobyt w naszej klinice zwykle ogranicza się do kilku godzin (w przypadku lipotransferu lub przeszczepu komórek macierzystych).

.

Medycyna Estetyczna

Zatrzymaj procesy starzenia i  zyskaj nowego blasku dzięki innowacyjnym zabiegom w medycynie estetycznej wykorzystującej komórki macierzyste z własnego tłuszczu. W naszej klinice przeprowadzamy zarówno liposukcję tłuszczu i przygotowanie eliksiru młodości (komórek macierzystych) i podanie go naszym pacjentom w celu:

.

Komórki Macierzyste wykorzystywane w Medycynie Estetycznej:

 • Terapia odrastania włosów na głowie u mężczyzn i kobiet

 • Regeneracja kolagenu w skórze twarzy

 • Poprawa wyglądu skóry twarzy, oczu

 • Odmłodzenie wyglądu dłoni

 • Odmłodzenie wyglądu skóry kolan

 • Odmłodzenie wyglądu skóry na dekolcie

 • Poprawa owalu twarzy

 • Poprawa wyglądu szpecących blizn

 • Leczenie trudno gojących się ran

  List Content goes here

Cennik

Osocze bogatopłytkowe600 zł
Lipotransfer2000 zł5000 zł

Umów wizyte

Tel: 56 660 09 07

Gsm: 784 105 560

E-mail: biuro@cmeik.pl

Adres

CMEIK
Centrum Medycyny
Estetycznej i Kosmetologii
ul. Kołłątaja 10A,
87-100 Toruń

Kontakt

Informacje

Nasza oferta
Polityka prywatności
RODO
Znajdź nas na mapie

Na skróty

Wypełniacze
Nici liftingujące
Endermologia
Skleroterapia
Liposukcja