Kolagen

Czas trwania

ok.30-60 minut

Cena zabiegu

800-1200 zł

Obszar zabiegowy

twarz, szyja, dekolt,dłonie

Zapraszamy do kontaktu

Zadzwoń:

56 66 00 907 / 784 105 560
Umów konsultację

Kolagen to bardzo ważne białko strukturalne, niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Tworzy włókna kolagenowe odporne na rozciąganie,które są niezwykle ważnym budulcem naszej skóry. Ludzki organizm ma zdolność do syntetyzowania kolagenu,niestety wraz z upływem czasu proces syntezy ulega degradacji. Pierwsze zmiany polegające na stopniowym zaniku kolagenu pojawiają się już po 25 roku życiu. Najszybciej zauważalnym objawem niedoboru kolagenu jest utrata jędrności,elastyczności i gęstości skóry.

Kolagen to najważniejsze włókno podporowe skóry, które sprawia, że jest ona gładka, napięta i odpowiednio nawilżona. Można porównać go do rusztowania. U młodych osób taka podpora jest trwała i mocna, jednak wraz z upływem czasu staje się coraz słabsza i mniej stabilna. Dzieje się tak dlatego, że z wiekiem zaczyna go ubywać. Tak delikatna, pozbawiona sprężystości i gęstości skóra łatwo ulega “sile grawitacji” w wyniku czego powieki opadają, a owal twarzy zniekształca się poprzez pojawienie się “chomików” i “obwisłych” podbródków.

W medycynie estetycznej istnieje nowej generacji biomateriał do rekonstrukcji i odbudowy skóry,czyli oczyszczony kolagen typu I do podawania śródskórnego,dzięki któremu możemy zahamować proces starzenia się poprzez utrzymywanie prawidłowego poziomu kolagenu.

Heterologiczny kolagen dzięki swojej wyjątkowej bioaktywności zwiększa liczbę fibroblastów,które odpowiadają za produkcję kolagenu. Przywraca skórze prawidłową strukturę, poprawiając jej elastyczność i gęstość. Najlepszym przeciwdziałaniem w walce z utratą kolagenu jest uzupełnianie jego niedoborów oraz niwelowanie efektów jego ubytku.

Podstawowe informacje

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania.

Przez 10 dni poprzedzających zabieg nie należy stosować leków,które zaburzają krzepnięcie krwi (np. aspiryna, polopiryna, acard, polocard).

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem przeprowadzona zostanie konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej,który szczegółowo omówi przebieg zabiegu oraz przeprowadzi wywiad z pacjentem.

Dla zwiększenia komfortu pacjenta przed wykonaniem zabiegu zostaje nałożony krem znieczulający.

Zalecenia pozabiegowe

Pacjent może od razu wrócić do codziennych czynności.

Mogą pojawić się obrzęk,zasinienie lub zaczerwienienie skóry.

Przez pierwsze 3 doby należy unikać spożywania alkoholu,opalania się ,nadmiernego wysiłku fizycznego,wizyt w saunie i na basenie oraz gorących kąpieli.

Efekty

 • Natychmiastowe nawilżenie i rozświetlenie skóry

 • Spłycenie zmarszczek

 • Poprawa elastyczności i sprężystości skóry

 • Biorewitalizacja skóry twarzy,szyi i dekoltu

 • Przyspieszenie gojenia się i regeneracji skóry

Przeciwwskazania

 • Ciąża i okres karmienia piersią

 • Stany zapalne skóry

 • Aktywna opryszczka

 • Choroba nowotworowa

 • Choroby o podłożu autoimmunologicznym

 • Skłonność do powstawania blizn przerostowych

 • Zaawansowana cukrzyca

Cennik

Kolagen800 zł1200 zł

Umów wizyte

Tel: 56 660 09 07

Gsm: 784 105 560

E-mail: biuro@cmeik.pl

Adres

CMEIK
Centrum Medycyny
Estetycznej i Kosmetologii
ul. Kołłątaja 10A,
87-100 Toruń

Kontakt

Informacje

Nasza oferta
Polityka prywatności
RODO
Znajdź nas na mapie

Na skróty

Wypełniacze
Nici liftingujące
Endermologia
Skleroterapia
Liposukcja