Epilacja VPL

Czas trwania

ok.30 minut

Cena zabiegu

ok.200-800 zł

Obszar zabiegowy

wąsik,pachy,bikini,

brzuch,uda,łydki

Zapraszamy do kontaktu

Zadzwoń:

56 66 00 907 / 784 105 560
Umów konsultację

Definicja depilacji zmieniała się na przestrzeni lat, co wynikało z odkrywania coraz to nowszych technik usuwania owłosienia. Poza tradycyjnymi metodami, które do dziś są stosowane, takimi jak: golenie, usuwanie włosów za pomocą wosku, depilatora lub substancji chemicznych stosowane są metody bardziej skuteczne i przede wszystkim dające długotrwałe efekty.
Klasyczne metody usuwania owłosienia są nietrwałe ponieważ pozostaje nienaruszona macierz włosa, z której szybko ulega on odrostowi. Ponadto niektóre osoby bardzo źle tolerują te metody z uwagi na odczyny zapalne czy nadwrażliwość na substancje użyte do depilacji.

Technologie laserowe to obecnie najskuteczniejsze metody trwałego usuwania owłosienia. W grupie pacjentów korzystających z epilacji również coraz częściej znajdują się mężczyźni.

Oprócz kwestii czysto kosmetycznych, trwałe laserowe usuwanie włosów ma zastosowanie również u osób ze skłonnością do wrastających włosków – na skutek stanów zapalnych cebulek włosowych pojawiają się czerwone, swędzące krostki, które mogą pozostawiać blizny. Trwała depilacja oznacza w tym przypadku znaczną poprawę stanu skóry.
Technologia Variable Pulsed Light VPL wykorzystywana w naszym Centrum stanowi najnowszą generację w dziedzinie wykorzystania światła pulsacyjnego do usuwania zbędnego owłosienia na twarzy i ciele.
Cechą lasera VPL jest działanie skoncentrowanej wiązki światła o szczególnych cechach na cebulkę włosa i niszczenie jego macierzy. Włos taki nie ulega odrostowi, bądź jest po odrośnięciu bardzo osłabiony. Laserowe usuwanie nadmiernego owłosienia polega na trwałej redukcji owłosienia za pomocą urządzeń emitujących światło o wysokiej energii- np. VPL. Zasada zabiegu opiera się na zjawisku fototermolizy. Zjawisko to polega na podgrzaniu pewnych struktur w skórze (chromoforów) zawierających barwniki takie jak melanina (barwnik odpowiedzialny za kolor skóry i włosów) czy hemoglobina (barwnik krwi).
Wszystkie sposoby usuwania nadmiernego owłosienia są skuteczne tylko w 1 fazie wzrostu włosa – w fazie anagenu. W tej fazie znajduje się tylko około 20% włosów. To tłumaczy dlaczego zabiegi należy powtarzać, aby uzyskać trwałe wydepilowanie powierzchni niezależnie od zastosowanych urządzeń.

Podstawowe informacje

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania.

Włosy powinny być ogolone dzień przed zabiegiem.

Skóra nie może być opalona.

W dniu zabiegu nie stosować balsamów i  antyperspirantu (w przypadku depilacji pach).

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem przeprowadzona jest konsultacja z doświadczonym personelem medycznym, który szczegółowo omówi przebieg zabiegu oraz dostosuje odpowiednie parametry zabiegowe.

 

Zalecenia pozabiegowe

Pacjent może od razu wrócić do codziennych czynności. 

Nie należy drażnić skóry w okolicy zabiegu.

Nie wolno opalać skóry.

W przypadku ciemnych włosów wyraźny efekt stwierdza się już po pierwszym zabiegu. Natomiast włosy jasne mogą się przerzedzić lub osłabić, ale nie w takim stopniu jak włosy ciemne, które zostaną całkowicie usunięte.

Zabieg trwałego usuwania owłosienia przeprowadza się w seriach 4 – 6 zabiegów.

Zalecenia

  • Usuwanie owłosienia u kobiet :górna warga,broda,pachy,bikini,nogi

  • Usuwanie owłosienia u mężczyzn: klatka piersiowa,kark,plecy

Przeciwwskazania

  • Ciąża i okres karmienia piersią

  • Stany zapalne skóry

  • Choroba nowotworowa

  • epilepsja

  • skłonność do przebarwień

  • bielactwo

  • łuszczyca

  • świeża opalenizna

Cennik

Usuwanie owłosienia200 zł800 zł

Umów wizyte

Tel: 56 660 09 07

Gsm: 784 105 560

E-mail: biuro@cmeik.pl

Adres

CMEIK
Centrum Medycyny
Estetycznej i Kosmetologii
ul. Kołłątaja 10A,
87-100 Toruń

Kontakt

Informacje

Nasza oferta
Polityka prywatności
RODO
Znajdź nas na mapie

Na skróty

Wypełniacze
Nici liftingujące
Endermologia
Skleroterapia
Liposukcja