Dermamelan/Cosmelan terapia depigmentacyjna

Czas trwania

ok.30-60 minut

Cena zabiegu

1400 zł

Obszar zabiegowy

twarz, szyja, dekolt,plecy

Zapraszamy do kontaktu

Zadzwoń:

56 66 00 907 / 784 105 560
Umów konsultację

W dzisiejszych czasach przebarwienia to jeden z najczęstszych defektów estetycznych,który dotyka ponad 80 % osób dorosłych. Zmiany zabarwienia często prowokowane są szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi do których w szczególności zaliczamy promieniowanie słoneczne.

Hiperpigmentacja skóry spowodowana jest nadmierną,miejscową produkcją melaniny, pigmentu odpowiedzialnego za koloryt skóry w melanocytach. Prowadzi to do powstawania przebarwień i plam, w rezultacie czego nasza skóra ma niejednolity koloryt. Czynniki powodujące zaburzenia w prawidłowej produkcji melaniny to m.in.:

-predyspozycje genetyczne

-nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne

-stany zapalne

-zmiany hormonalne

-starzenie się skóry

-ekspozycja na drażniące czynniki chemiczne

-środki fotouczulające

Dermamelan / Cosmelan to jedna z najbardziej skutecznych terapii depigmentujących, która reguluje nadprodukcję melaniny w melanocytach zapobiegając powstawaniu nowych przebarwień oraz skutecznie usuwa już istniejące. Terapia zawiera wyjątkowe połączenie substancji aktywnych i dzieli się na 2 etapy- zabieg w gabinecie oraz stanowiący kontynuację zestaw do pielęgnacji domowej. Cała kuracja jest indywidualnie dobrana do potrzeb pacjenta oraz do fototypu jego skóry. Przy ciemnych karnacjach efekt zaczyna być widoczny po upływie 8-10 dni,a przy fototypie jasnym po 8-21 dniach. Terapia Dermamelanem umożliwia skuteczne pozbycie się plam barwnikowych oraz dodatkowo ma właściwości odmładzające. Zabieg poza wyrównaniem kolorytu skóry intensywnie stymuluje odnowę kolagenu. Skóra stacje się wygładzona,napięta, promienna i rozjaśniona.

Przerwanie kuracji może spowodować ponowne pojawienie się przebarwień. Terapia nie eliminuje tendencji do powstawania hiperpigmentacji, a jedynie przerywa proces nadmiernej melanogenezy.

Podstawowe informacje

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania. Skóra poddawana zabiegowi nie może być opalona.

Przebieg zabiegu

Przed zabiegiem przeprowadzona jest konsultacja z kosmetologiem,który szczegółowo omówi przebieg zabiegu oraz przeprowadzi wywiad z pacjentem. Podczas zabiegu zostanie nałożona żółta maska w której pacjent opuszcza gabinet.

Zalecenia pozabiegowe

Po aplikacji maski pacjent może udać się do domu. W trakcie trzymania maski na skórze oraz po jej usunięciu pacjent musi unikać ekspozycji na słońce i ciepło. Maskę należy zmyć samodzielnie letnią wodą po czasie określonym przez specjalistę. Nie należy przekraczać rekomendowanego czasu ekspozycji maski. Po 48 godzinach od zmycia maski następuje kontynuacja kuracji w domu. Nie wolno odrywać łuszczącego się naskórka. Obowiązkowo należy chronić skórę twarzy przed promieniowaniem UV stosując codziennie krem z filtrem SPF 50. Należy unikać słońca ,nadmiernego wysiłku fizycznego,wizyt w saunie i na basenie oraz gorących kąpieli.

Efekty

 • Wyrównanie kolorytu

 • Rozjaśnienie skóry

 • Likwidacja przebarwień

 • Odbudowa skóry

 • Regeneracja starzejącej się skóry

 • Spłycenie drobnych zmarszczek

Przeciwwskazania

 • Alergia

 • Ciąża i okres karmienia piersią

 • Stany zapalne skóry

 • Aktywna opryszczka

 • Ciężka postać trądziku

 • Opalenizna

 • Stosowanie terapii pochodnymi retinolu

 • Skłonność do powstawania blizn

Cennik

Umów wizyte

Tel: 56 660 09 07

Gsm: 784 105 560

E-mail: biuro@cmeik.pl

Adres

CMEIK
Centrum Medycyny
Estetycznej i Kosmetologii
ul. Kołłątaja 10A,
87-100 Toruń

Kontakt

Informacje

Nasza oferta
Polityka prywatności
RODO
Znajdź nas na mapie

Na skróty

Wypełniacze
Nici liftingujące
Endermologia
Skleroterapia
Liposukcja