DWUETAPOWE OCZYSZCZANIE

   Zauważyłaś, że Twój krem nie wchłania się dobrze, na twarzy pojawiło się mnóstwo zaskórników, a makijaż trzyma się tylko kilka godzin? Być może wina nie leży w zakupionych przez Ciebie kremach czy produktach do makijażu, a w braku odpowiedniego przygotowania skóry do nałożenia kolejnych składników, czyli w nieodpowiednim oczyszczaniu skóry twarzy. Kluczem do prawidłowego działania nałożonej pielęgnacji jest właściwe oczyszczenie skóry, najlepiej składające się z dwóch etapów.

  Dwuetapowe oczyszczanie skóry polega na dokładnym usunięciu zanieczyszczeń pochodzenia wodnego i tłuszczowego, z którymi łagodne żele i pianki mogą sobie nie poradzić, a zbyt agresywne kosmetyki prowadzą do podrażnienia i nadmiernego przesuszenia skóry. Dzięki użyciu produktów o różnej konsystencji, w pierwszej kolejności rozpuszczamy zgromadzony na skórze tłuszcz, następnie pozbywamy się resztek zanieczyszczeń nagromadzonych w porach, które są przyczyną powstawania zaskórników,
a później nieprzyjemnych czerwonych krostek.

Etapy prawidłowego oczyszczania skóry:

  1. Oczyszczanie olejami – dzięki nim rozpuścimy nawet najbardziej trwały makijaż
    i pozbędziemy się nadmiaru sebum. W tym celu możemy użyć czystych olejów (metoda OCM), np. olej kokosowy, arganowy lub z pestek winogron. Minusem stosowania czystego oleju jest konieczność zmycia go ciepłą wodą przy użyciu odpowiedniej ściereczki, gdyż olej pozostawia na skórze tłustą warstwę, którą trzeba usunąć. Dlatego najlepszą alternatywą przy pierwszym etapie oczyszczania twarzy są olejki myjące, które w swoim składzie posiadają emulgator pozwalający na łatwe usunięcie kosmetyku z buzi, przy jednoczesnym pozbawieniu uczucia tłustości. Jest to produkt mniej wymagający, który zapewnia dokładne usunięcie zanieczyszczeń i tłustego filmu z twarzy. Jeśli chcesz używać olejków myjących, szukaj w składzie INCI emulgatora, np. PEG-7 Glyceryl Cocoate, PEG-20 Triisostearate, Sorbitan Laurate, Polyglyceryl-6 Caprylate. Omijaj te produkty, które w swoim składzie mają tani olej mineralny, czyli Paraffinum Liquidum. Prawdziwy olejek myjący nie zawiera również w swoim składzie wody. Olejki myjące pozbawione środków silnie barwiących i perfumujących nadają się również idealnie do zmywania makijażu oczu, więc nie musisz się martwić o kolejny kosmetyk do oczyszczania okolic oczu.

  2. Użycie kosmetyku na bazie wody – dzięki niemu pozbędziemy się resztek zanieczyszczeń i warstwy tłuszczowej. Produkt powinien zawierać łagodne detergenty, dlatego omijaj w składzie silnie działające SLS i SLES. Dla cery wrażliwej i suchej bardziej odpowiednie będą kosmetyki w postaci lekkiej pianki zamiast żelu.

 Oczyszczanie twarzy jest najważniejszym etapem codziennej pielęgnacji twarzy. Taki dwuetapowy rytuał pozwala zaobserwować korzystne zmiany już po pierwszym zastosowaniu – skóra jest gładka, oczyszczona i napięta. Dobrze oczyszczona skóra pozwala na lepsze wchłonięcie się minerałów i składników odżywczych z kosmetyków użytych w kolejnych krokach pielęgnacji. Ważne jest, aby po dokładnym umyciu buzi nałożyć tonik, który przywróci naturalne pH skóry i pozwoli na lepsze wchłonięcie się naszego serum czy kremu. Dla lepszego działania tych kosmetyków, najlepiej nakładać je kiedy skóra jest jeszcze lekko wilgotna po użyciu toniku.